Skip to content
Menu
Contact
Newsletter
Order, Service & Advice
+49 2309 939095
English
English
Deutsch
Español
Français
Italiano
Search product or article number
Search
My Account
Wish list
0,00 €
NEW
Gifts
Men
Women
Children
Garden
Kitchen
Home & Living
Household
Office Supplies
Sports & Toys
Luggage & Leather Goods
Body Care
Groceries
Christmas
SALE
Manufacturers
Journal
Search product or article number
Search
Home
Gifts
Selected gifts
(265)
Category
All Categories
Gifts under 50 €
Gifts under 100 €
Gifts from 100 to 200 €
Gifts over 200 €
Gift sets
All Gifts
Selected gifts
Gifts under 50 €
Gifts under 100 €
Gifts from 100 to 200 €
Gifts over 200 €
Gift sets
Themes of Selected gifts
All Gifts
Filters
Category
Trousers
House Shoes
Slippers
Decoration
Sweaters
Jeans
Candles
Boots
Soaps
Incence & Room Scents
Wooden Toys
Board Games
Hand cream
Shirts
Hot Water Bottles
Wooden toys
Gloves
Parlor games
Shoe Care
Blankets
Card games
Drinking glasses
Fountain Pens
Serveware
Cardigans
Cushion Covers & Seat Pads
Outdoor Lighting
Pen Holders
Earrings
Garden Torches
Gardening Clothes
Pralines
Sports Equipment
Bracelets
Cutting boards
Musical Instruments
Nightwear
Placemats
Scented candles
Side tables
Towels
Trays
Watering cans
Workwear
Yoga accessories
Bed Linen
Candle Holders
Coats
Coffee machines
Cookies
Cuddly Toys
Fairy lights
Fruit & Vegetables
Hiking Accessories
Juicer
Juicers
Mechanical toy
Outdoor Games
Pen Cases
Scarves
Secateurs
Shampoo
Shoulder & Hand Bags
Soft toys
Spice grinders
Tea accessories
Toilet bag
Baking utensils
Bird food
Chocolate
Coffee
Coffee makers
Contact grills
Cutting machines
Cutting tools
Dark chocolate
Fireplace Accessories
French Press
Fruit gummy
Glass bowls
Glass carafes
Graters & slicers
Herbs
Home accessories
Keychain
Kids tableware
Kinetic toy
Kitchen Sieves
Memory games
Notepads
Outdoor Shoes
Outdoor games
Papers
Paring knives
Pencils
Planners & Calendars
Pocket Knives
Porcelain service
Sneakers
Spectacle cases
Spices
Spring decoration
Stereophony
Stools
Toiletry Bags
Tool storage
Vegetable knives
Vinegar
Alarm clock
BBQs & Outdoor Heating
Blenders
Bottle Openers & Corkscrews
Briefcases
Butter dishes
Cakes
Cases
Chairs
Clocks
Colored Pencils
Construction Toys
Construction games
Cups
Cutlery
Draw
Easter Decorations
Eraser
Face Creams & Cleansers
Firewood Preparing
Garden Ornaments
Globes & Maps
Hack
Hand & Body Care
Handbags
Health
Home Textiles
Indoor Gardening
Jam
Jugs & Carafes
Kitchen Appliances
Kitchen Utensils
Kits
Library & Reading
Mechanical pencils
Milk chocolate
Mugs
Necklaces & Colliers
Nut cream
Nutcrackers
Occupational safety and health
Other Accessories
Peelers & Corers
Pepper
Plant Propagation
Pots & Planters
Salt
Sauna accessories & infusions
Savoury spreads
Saws
Sharpeners
Sharpening equipment
Shaving Supplies
Shopping Bags
Small furniture
Storage tins
Styling accessories
Table Lamps
Teapots & tea kettles
Toasters
Travel Bags
Wall calendars
Wine glasses
Writing & Crafting
Writing pads
Target group
Children
Men
Women
Price
up to 50 €
50 - 100 €
100 - 200 €
200 - 500 €
from 500 €
Availability
show all articles in stock
Apply filter
Selected gifts
Sort by
Popularity
Price: High to Low
Price: Low to High
Newest Arrivals
Sort by
Popularity
Price: High to Low
Price: Low to High
Newest Arrivals
back
2 of 3
next
Exclusive
BODUM®
French Press Chambord
from 42,90 €
+ more variants
Ménard
Murano Glass Pearl Dangle Earrings
79,90 €
Exclusive
Én Gry & Sif
Forest Felt Finger Puppets
(5 pieces)
27,90 €
Seltmann Publishers
Notepad Paperscraper®
36,90 €
+ more variants
Farbglashütte Lauscha
Advent wreath Thuringian forest glass
57,90 €
Braun
Alarm Clock Braun, digital
(radio-controlled alarm clock)
39,90 €
Biokema
Tealight holder stainless steel
(4 pieces)
5,90 €
Biokema
Eco tea light biomass
(36 pieces)
8,90 €
Basic price: 0,25 €/piece
Rotor 2.0 Salad Spinner
from 74,90 €
+ more variants
Én Gry & Sif
Angel felt
(4 pieces)
12,90 €
Christmas Stick Candle
7,50 €
+ more variants
Herrnhuter Sterne
Herrnhut star A4 40 cm
55,90 €
+ more variants
Exclusive
Croots
Croots Leather Weekender
859,00 €
BREKA
Bed tray
149,00 €
Kneisz Design
Scented ball lime wood
from 13,90 €
+ more variants
Exclusive
Lapuan Kankurit
Finnish placemat linen
18,90 €
+ more variants
Koehler handicrafts
Table pyramid with figures
449,00 €
Willie’s Cacao
Willie’s Cacao Matcha
7,90 €
Basic price: 158,00 €/kg
Werner Schuhe
Women's Leather Boots
209,00 €
Exclusive
Werner Schuhe
Women's Leather Sneakers
189,00 €
99,00 €
fejn jewelry
Creole Satin-Flat
from 39,90 €
+ more variants
Stick candle Christmas
(set of 4)
26,90 €
Basic price: 6,73 €/piece
Pillar candle Santa Claus
24,90 €
Kovotvar v.d.
Watering can sheet steel lacquered
from 79,90 €
+ more variants
Konrad Horsch
Teapot warmer oak
from 69,90 €
+ more variants
Exclusive
Steiner
Hot Water Bottle with Merino Wool Cover
from 47,90 €
+ more variants
Beske Manufactory
Concrete fire cone
54,90 €
Stiftung Bethel
Solid Wood Lever Nutcracker
82,90 €
Rega
Rega Planar 1 turntable
529,00 €
+ more variants
Hack Lederware
Yoga and meditation cushion
139,00 €
Hack Lederware
Gymnastics mat cowhide suede
479,00 €
Én Gry & Sif
Felt Owls
(3 pieces)
13,90 €
Hohenberger & Dietel
Mens cashmere scarf
149,00 €
School of Life
"Calm" Card Set."
18,90 €
Kähler Design
Hammershøi spice mill
72,90 €
+ more variants
Weberei Hohenberger | Hohenberger & Dietel
Men's Cashmere-Wool Scarf
149,00 €
+ more variants
Én Gry & Sif
Snowmen felt
(3 pieces)
13,90 €
TR Gloves
Women's Hair-on Sheepskin Gloves
169,00 €
+ more variants
Seldom
Men’s Hoodies."
299,00 €
Island Bakery
Scottish organic lemon cookies
7,90 €
Basic price: 59,40 €/kg
Island Bakery
Scottish organic chocolate lime cookies
7,90 €
Basic price: 59,40 €/kg
Island Bakery
Scottish organic chocolate ginger cookies
7,90 €
Basic price: 59,40 €/kg
CUBELETICS
Fitness cube
32,90 €
+ more variants
Exclusive
Steinhöringer Werkstätten
Perpetual calendar oak and maple
29,90 €
Exclusive
Werner Schuhe
Women’s Mid-Calf Boots, Cowhide Leather, Lined
219,00 €
Blaumann
Men jeans narrow
279,00 €
Én Gry & Sif
Felt Nativity Set
109,00 €
designimdorf
Tealight Holders: A Box of Stories."
24,90 €
Pastiglie Leone
Amaretto-flavored jelly peaches
8,90 €
Basic price: 59,33 €/kg
Punto Pigro
Women’s Lined Ankle Boots
249,00 €
Exclusive
Armor lux
Men's duffle coat
499,00 €
designimdorf
Smokehouse
32,90 €
+ more variants
Kinto
Tea Can
49,90 €
Maria Rzewuska Designerschmuck
Spiral Bangle
379,00 €
fejn jewelry
Satin Bangle
54,90 €
Exclusive
F. Hammann
Bullhide Watch Case
159,00 €
Holz Bi-Ba-Butze Kristian Finken
Dice Tower Skill Game
15,90 €
Holz Bi-Ba-Butze Kristian Finken
Connect Four Strategy Game
49,90 €
Holz Bi-Ba-Butze Kristian Finken
3D Connect Four Strategy Game
39,90 €
Quelle est Belle Company
4 bird voices
99,90 €
Esge
ESGE P 350 Profi Hand Blender
209,00 €
Én Gry & Sif
Candy canes felt
(3 pieces)
9,90 €
Game pieces Stapla
(12 pieces)
22,90 €
Wildlife Garden
Robin lime wood hand carved
29,90 €
Heimgart
Growing set Microgreens
47,90 €
Manufactum
Manufactum Warming Foot Cream
19,90 €
Basic price: 165,83 €/l
Klar Seifen
Clear men soap
5,90 €
Basic price: 59,00 €/kg
Denk Keramische Werkstätten
Schmelzfeuer® Ceramics
from 79,90 €
+ more variants
MeterMorphosen
Word memory game Mixed doubles
24,90 €
Basic price: 37,44 €/kg
Sänger
Rubber Hot Water Bottle."
from 9,90 €
+ more variants
Abtei Königsmünster
Key ring "Companion
8,50 €
Cu Artigiana
Copper mug with brass handle
29,90 €
Goodsociety
Men Jeans Straight
159,00 €
Shoetrees beech wood
44,90 €
Farbglashütte Lauscha
Lauscha robin
24,90 €
ritterwerk
Toaster Volcano
179,00 €
Rostaing
Garden glove leather
37,90 €
Manufactum
Pit cloth twisted terry
from 8,90 €
+ more variants
Utensil container Plus
67,90 €
+ more variants
Bike Keychain
14,90 €
Exclusive
Steinhöringer Werkstätten
Utensil tray oak and maple
from 14,90 €
+ more variants
Egg cup with barrier
15,90 €
Räthgloben
Räthglobus hand laminated plastic
219,00 €
Tapir Wachswaren
Tapir shoe polish box with handle and drawer
259,00 €
Manufactum
Men’s Crew-Neck Sweaters."
179,00 €
+ more variants
Manufactum
Serbian Sweet Paprika
9,90 €
Basic price: 99,00 €/kg
Exclusive
Pfeiffer-Gerhards Töpferhof
Butter Dish with Water Cooling"
69,90 €
Manufactum
Nutmegs
(10 pieces)
11,90 €
Basic price: 1,19 €/piece
Manufactum
Filder sauerkraut
3,90 €
Net weight: 0.52kg
Basic price: 7,50 €/kg
Manufactum
San Marzano tomatoes
from 3,90 €
Net weight: 0.26kg
+ more variants
Exclusive
John Boos
Cutting board with juice groove and drip tray
409,00 €
mabro
Wiggle wood
12,90 €
back
back
1
2
3
next
next
go to top